Wrześniowa odsłona akcji SportGeneracja z Waterrr Run

Łódź … godzina 7:00. Wrześniowe słońce jeszcze nie zdążyło osuszyć kropel rosy na trawie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Lumumby a już wielka dmuchana brama kołysze się delikatnie na wietrze zwiastując zbliżający się początek kolejnej odsłony akcji SportGeneracja z Waterrr Run.

Blisko 700 dzieci z łódzkich szkół przybyło w miniony wtorek na stadion by razem z nami napisać kolejny rozdział tej historii. Co ciekawe, niebo rozpogodziło się dokładnie o godzinie 10:00 jak by specjalnie na start biegu Waterrr Run. Chwilę później ciepłe promienie słońca rozświetliły setki medali radośnie pobrzękujących na szyjach młodych adeptów lekkiej atletyki, którzy tego dnia mieli do pokonania jeszcze kilka konkurencji. Naci ambasadorowie w osobach Artura Partyki, Sebastiana Chmary oraz Pawła Januszewskiego nie kryli zdumienia dla determinacji z jaką dzieci podchodziły do każdej kolejnej konkurencji dając nam nieodparte wrażenie tego, ze czują się wygrani z powodu samego faktu bycia tu razem z nami na stadionie.

Cenne uwagi techniczne naszych gwiazd i ruszyła pierwsza seria biegów sztafetowych wieńczących to wielkie święto lekkiej atletyki w wydaniu najmłodszych. Przekazanie pałeczki i już mała Ola rusza w pogoni za prowadzącą w tym biegu reprezentantką sąsiedniej szkoły. Obydwie niemalże równo wpadają na metę i wpadając sobie w ramiona gratulują sobie wzajemnie udanego biegu. Niespodzianek dostarczyła nam ponadto sama ceremonia wręczenia nagród bowiem jak się okazało w dwóch konkurencjach mieliśmy remis ☺️ i jak to się mówi kropka w kropkę te same dzieci na podium ☺️ Nie lubimy tych momentów kiedy stadion powoli zaczyna pustoszeć ale buduje nas myśl, że niebawem spotykamy się ponownie w Bydgoszczy już 19 września 🙂