Zamiast wawelskiego smoka SportGeneracja z Waterrr Run

Zamiast wawelskiego smoka- Kubuś Waterrr Run ! W zastępstwie smoczej jamy- stadion lekkoatletyczny! Bez wątpienia jednak, gorącej atmosfery jaka tego dnia towarzyszyła nam na stadionie, Kraków nie zawdzięcza ziejącemu ogniem smokowi ani lejącemu się z nieba trzydziestostopniowemu upałowi. To my jesteśmy odpowiedzialni za puste szkolne korytarze krakowskich podstawówek, bo to nam od wczesnych godzin porannych towarzyszyło blisko siedemset roześmianych i gotowych na rywalizację dzieci w ramach kolejnej odsłony akcji SportGeneracja z Warerrr Run!

Gorącą atmosferę dodatkowo podgrzewali nasi cudowni ambasadorowie, w których rolę wcielili się Adrianna Pałka – mistrzyni fitness, Radosław Zawrotniak- olimpijczyk,szpadzista i Marcin Nowak – sprinter, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki pod patronatem którego organizowana jest akcja . To oni z zaangażowaniem starali się już od samej rozgrzewki rozbudzić ducha walki, wywołać uśmiech i sprawić, aby każdy z naszych małych lekkoatletów zapamiętał ten dzień na długo. Spontaniczne okrzyki, salwy śmiechu i nagminne pytania “czy mógłbym wystartować jeszcze raz?” towarzyszyły każdej konkurencji a gdybyśmy chcieli spełnić życzenia wszystkich dzieci, ze stadionu najprędzej wyszlibyśmy po trzech dniach.

 

Wygrywająca pierwszą serię biegu na dwieście metrów filigranowa Kasia nie kryje zdumienia, kiedy okazuje się, że jako pierwsza przekroczyła linię mety. Tak szczerą radość dostrzec można tylko w oczach dziecka… Ostatnie serie biegu na dwieście metrów zmierzają do mety, a już do rywalizacji szykują się sztafety. Tomek przybija szybką piątkę koleżankom i kolegom ze swojej drużyny, po czym udaje się na start.. Każda sztafetowa zmiana dostarcza niesamowitych emocji ale startować z pałeczką to już nie lada wyzwanie i duża odpowiedzialność! Brzdęk medali noszonych z dumą jak najcenniejsza biżuteria powoli ucicha, ostatnie reprezentacje opuszczają stadion, a my naładowani pozytywną energią wyruszamy dzielić się nią do Bielsko-Białej ponieważ to kolejny przystanek akcji SportGeneracja z Waterrr Run! 🙂