Czwarty przystanek akcji SportGeneracja – Łomża

Udaliśmy się na północny-wschód i zatrzymaliśmy się w Łomży. 14 czerwca na Stadionie Miejskim w akcji SportGeneracja zgromadziło się ponad 600 dzieci. Po rozgrzewce jak zwykle otworzyliśmy imprezę biegiem integracyjnym Waterrr Run. Uczniowie z klas IV-VI na przemian startowali w konkurencjach takich jak: 30 m, 30 m przez płotki, 200 m oraz jak zawsze bardzo emocjonującym biegu sztafetowym. Młodzi sportowcy dzielnie walczyli, a nauczyciele ich dopingowali. Nasza akcja to nie tylko rywalizacja ale i świetna zabawa. Między konkurencjami dzieci brały udział w licznych animacjach, tańcach, śpiewach, konkursach oraz zabawach na dmuchańcu. W ramach regeneracji na dzieci czekały owoce i woda Kubuś Waterrr. 

Już prawie koniec roku szkolnego, a co to oznacza? Wakacje! Zamykamy pierwszą część sezonu ale wracamy już niedługo. Kolejne miejscowości czekają. We wrześniu pojawimy się w Stalowej Woli i Ostródzie. 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Patronem akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a organizatorem Fundacja Wychowanie przez Sport której hasłem jest “Takie będą Rzeczpospolite, jaki młodzieży chowanie”.

 

Partner wydarzenia to marka  Kubuś – Waterrr Run.

 

Do zobaczenia po wakacjach!