Toruń – drugi przystanek na mapie SportGeneracji za nami!

Historia zatoczyła koło… bydgoski stadion Zawiszy, który był areną zmagań młodych sportowców kończących zeszłoroczną odsłonę SportGeneracji z Waterrr Run tym razem otworzył 6 sezon tej ogólnopolskiej akcji. Chociaż Bydgoszcz dostępu do morza wciąż nie ma – to tego dnia bieżnia w kolorze morskiego błękitu zapełniła się blisko tysięczną rzesza adeptów lekkiej atletyki. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali gospodarze: Prezydent miasta Bydgoszczy oraz prezes WKS Zawisza Bydgoszcz. Sportową imprezę rozpoczął wspólny bieg Waterrr Run z udziałem wszystkich przybyłych dzieci oraz dawnych mistrzów lekkiej atletyki Sebastiana Chmary i Pawła Januszewskiego. Po za rywalizacja w biegach na 200m, biegu sprinterskim i płotkarskim oraz sztafetowym dzieci brały udział w konkursach i zabawach odbywających się na dużej scenie zbudowanej specjalnie dla potrzeb tej imprezy. Połączenie sportu, zabawy i kultury to znak firmowy Organizatora czyli Fundacji Wychowanie przez Sport.

Bydgoskie emocje jeszcze nie zdążyły opaść nasza drużyna przemierza kolejne kilometry by spróbować toruńskich pierników bo to właśnie Toruń stał się kolejnym przystankiem SportGeneracji . Ludzie mówią, że brzdęk kołyszących się na wietrze setek medali czekających na dzieci z toruńskich szkół podstawowych słychać było po przeciwnej stronie Wisły….

W Grodzie Kopernika gościliśmy po raz pierwszy ale nie ostatni…radość i euforia toruńskich dzieci uczestniczących w lekkoatletycznych zabawach udzieliły się wszystkim współtworzącym to wydarzenie. Nie było czasu na nudę ,każdy uczestnik brał udział we wszystkich zaplanowanych konkurencjach sportowych tj, biegu sprinterskim, płotkarskim, w których to następnie wyłoniono zwycięzców. Najwięcej emocji przyniosła jednak drużynowa sztafeta, która stanowiła zwieńczenie całej sportowej zabawy.

Grodzie Kopernika dziękujemy za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie a tymczasem pora wyruszyć w kierunku stolicy…

12 czerwca widzimy się w Warszawie a 14 czerwca w Łomży.