O akcji

SportGeneracja to idea realizowana od 2011 roku przez fundację Wychowanie przez Sport – do zabawy w sport i aktywność fizyczną pragniemy zaprosić dzieci.

Filar SportGeneracji stanowią masowe imprezy sportowe dla dzieci w wieku 10-12 lat. Początkiem rywalizacji jest bieg integracyjny Waterrr RUN , z udziałem wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z zaproszonymi gwiazdami sportu.

Zaczynaliśmy w 3 województwach/lokalizacjach: Mazowieckim-Warszawa, Wielkopolskim-Poznań oraz Pomorskim-Gdańsk. Od 2014 roku akcja rozrzeszyła się o kolejne 5 województw/lokalizacji: Zachodniopomorskie, Lubuskie, Kujawsko-Pomorskie, Łódzkie, Świętokrzyskie. W 2015 zagościliśmy w 7 województwach,w tym w 8 lokalizacjach. Były to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa. W 2016 roku byliśmy w 12 lokalizacjach w 12 różnych województwach.

Mamy ambicję, aby w kolejnej edycji SportGeneracja zawitała we wszystkich 16 województwach.
Chcemy ukazać i wykorzystać naturalną potrzebę rywalizacji u dzieci, potencjał młodego organizmu, jego naturalne cechy: szybkości, moc oraz gibkości.

Uczestnictwo dzieci w imprezach masowych SportGeneracji odbywa się za pośrednictwem szkół.
Pomysłodawcą i organizatorem SportGeneracji jest Fundacja Wychowanie przez Sport.
Kontakt i dodatkowe informacje pod adresem: fundacja@wychowanieprzezsport.pl